SuperChassis 733T-500B
Danh mục
Server
Storage
Workstations
GPU Systems
Networking
Accessories
Intel Xeon Processor
AMD EPYC Processor
Memory Server
Hard Drives Enterprise
Solid State Drives (SSD)
Motherboards
Chassis
SuperChassis
1U Chassis
2U Chassis
3U Chassis
Tower / 4U Chassis
Mid-tower
Graphics card
Network & I/O
Accessories Server
Software
Hãng sản xuất
HP Inc.
Microsoft
Autodesk
Intel
AMD
Tất cả
Xem gần đây
SuperServer 4029GP-TRT2
Dell PowerEdge T360 E-2436
Dell PowerEdge T360 E-2456
SuperChassis 733T-500B
4x 3.5" SAS/SATA Backplane for Hot-Swappable Drives
Front HDD Door Lock
Front I/O Ports: 2x USB 2.0
1x 9cm Front (4200 rpm) PWM Fan
Mid-Tower Chassis Supports max. Motherboard, Sizes: E-ATX 12” x 13”/ATX/Micro ATX
500W
Bronze Level
Certified High-Efficiency Power Supply
2x 5.25" External HDD Drive Bays & 4x 3.5" HDD Drive Bays
Nhà sản xuất:
Supermicro
Thời gian bảo hành
: 3 Year
Hỗ trợ kỹ thuật 24/7
Là người đầu tiên đánh giá sản phẩm này
5.300.000 ₫
(Giá chưa bao gồm VAT)
Số lượng:
Thêm vào giỏ
Thêm vào yêu thích
Thêm vào so sánh
Gửi email
Mô tả
Thuộc tính sản phẩm
Đánh giá
Specifications
Product SKUs
CSE-733T-500B
SuperChassis 733T-500B
Form Factor
Mid-tower chassis - supports for maximum motherboard sizes: 12" x 13" E-ATX and ATX
Processor Support
Dual and Single Intel® and AMD processors
Dimensions
Height
16.8" (426 mm)
Width
7" (178 mm)
Depth
20.9" (531 mm)
Net Weight
37 lbs (16.78 kg)
Gross Weight
39 lbs (17.69 kg)
Packaging (W x H x L)
24.2" (615 mm) x 11.8" (300 mm) x 26.4" (671 mm)
Available Color
Black
Expansion Slots
7 full-height & full-length expansion slot(s)
Drive Bays
4 x 3.5" hot-swap SAS/SATA
Backplane
SATA back panel for SC733T W/O GEM424
Peripheral Drives
2 x standard 5.25" drive bay
1 x 3.5" internal fixed drive bay
Front Panel
Buttons
Power On/Off button
System Reset Button
LEDs
1 Network Activity LEDs
HDD activity LED
Power LED
System Overheat LED
Ports
2x USB 2.0 Port(s)
Systems Cooling
Fans
1 x 92mm Front Thermal fan(s)
Operating Environment (System)
Operating Temperature Range
5°C - 35°C (41°F - 95°F)
Non-Operating Temperature Range
-40°C - 70°C (-40°F - 158°F)
Operating Relative Humidity Range
8% - 90% (non-condensing)
Non-Operating Relative Humidity Range
5% - 95% (non-condensing)
Power Supply
PS2/ATX 500W Multi-output power supply with 12CM fan, Bronze level
Power Efficiency
88%
Total Output Power and Input
500W with Input 100 - 240Vac
AC Input Frequency
50-60Hz
Dimensions (L x W x H)
140 x 150 x 86 mm
Output Type
24pin ATX
-12V
Max: 0.5A / Min: 0A
+12V
Max: 17A / Min: 1A (100Vac - 240Vac)
Max: 17A (100Vac - 240Vac)
Max: 17A (100Vac - 240Vac)
Max: 18A (100Vac - 240Vac)
+5V
Max: 20A / Min: 0.5A
+3.3V
Max: 15A / Min: 0.5A
+5Vsb
Max: 3A / Min: 0A